ÚvodO společnosti

O společnosti

Společnost LIFT UP, s. r. o. byla založena 1. listopadu 2014 pro obchodní, servisní činnosti a služby v oblasti manipulační techniky společnosti KAROSERIA, a. s., která je jediným společníkem LIFT UP, s. r. o. od data 25.11.2014 v rámci koncernu PROSPERITA. Služby v oblasti manipulační techniky jsou zákazníkům a obchodním partnerům poskytovány na provozovně v areálu MATE, a. s. , Havránkova 30/ 11, 619 00 Brno. V současné době nabízí manipulační techniku o italského výrobce PRAMAC/ LIFTER, přídavná zařízení a navíjecí bubny značek MATE, A.T.I.B., C/M a DEMAC. Obchodní sortiment je doplněn o pojezdová kolečka a rolny společnosti BS Rollen.

Historicky byla servisní činnost zaměřena na opravy manipulační techniky značky DESTA, opravy traktorů Zetor, renovaci převodových skříní a hydraulik traktorů Zetor I – III UŘ včetně provádění oprav menších stavebních strojů a roleb. Služby v servisní činnosti manipulační techniky byly utlumeny v první polovině roku 2016 a nyní jsou zajišťovány zprostředkovaně.

Obchodní činnost je orientována na mechanická a hydraulická přídavná zařízení k čelním vysokozdvižným vozíkům, teleskopickým manipulátorům a ostatním strojům včetně dodávek skladové manipulační techniky. Jsou rozvíjeny i dodávky kabelových a navíjecích hydraulických bubnů a příslušenství.

Od data 01.01.2020 byla obchodní činnost převedena na společnost PULCO, a. s., která je i výrobcem přídavných zařízení zn. MATE. Dále provozuje dvě práškové lakovny a lisovnu plechů. PULCO, a. s.

PULCO, a. s. zajišťuje i prodej manipulační techniky a přídavných zařízení pro slovenské zákazníky, které převzala od společnosti MATE Slovakia, spol. s r.o. se sídlem v Bratislavě.

——————————————————————————————————————

CERTIFIKACE - EN ISO 9001:2008

Společnost TUEV NORD CZECH provedla certifikaci, která je v souladu se systémem managmentu dle EN ISO 9001 : 2008 a tímto firma LIFT UP, s. r. o. disponuje od 03.09.2015 zavedeným systémem pro obor platnosti „Nákup, prodej, servis a pronájem manipulační techniky a přídavných zařízení“. Tato certifikace č. 04 100 039015 byla provedena v souladu s TUEV NORD CERT certifikačními postupy a vztahuje se na sídlo společnosti a provozovnu.

Certifikace společnosti byla ukončena k datu 30.04.2016.

Certifikát ke stažení

——————————————————————————————————————

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Historii společnosti lze datovat od roku 1953 s orientací na opravárenství, výrobu a služby v oblasti zemědělské a manipulační techniky.

  • V roce 1992 došlo při privatizaci ke vzniku společnosti MATE, a. s. která se začala orientovat na manipulační techniku, vlastní výrobu přídavných zařízení a pronájem nemovitostí.
  • Od data 01.07.2010 byly činnosti související s manipulační technikou vlastníkem převedeny ze společnosti MATE, a. s. do společnosti KAROSERIA a. s. se sídlem v Brně.
  • Od data 01.12.2014 došlo ke vzniku nové oddělené společnosti LIFT UP, s. r. o. zaměřené pouze na manipulační techniku.
  • Od roku 2014 do první poloviny roku 2016 měla společnost uzavřenou dealerskou smlouvu s Toyotou Material Handling CZ.
  • V prvním čtvrtletí roku 2016 byla rozhodnutím představenstva společnosti KAROSERIA a. s. utlumena servisní činnost.
  • Od 01.ledna 2018 je zajišťován prodej manipulační techniky a přídavných zařízení pro slovenské zákazníky od společnosti MATE Slovakia, spol. s.r.o. z Brna.

* Od 01.01.2020 je obchodní činnost, výroba přídavných zařízení zn. MATE prováděna a zajišťována prostřednictvím společnosti PULCO, a. s., Heršpická 758/ 13, Štýřice, 619 00 Brno, CZ.